Çankaya ilçesi, Ankara ilinin tam ortasında bulunması hususu ile civar ilçelere de yakın konumdadır. Civardaki ilçelere ulaşımın kolay olması sebebi ile yakın bir ilçede ikamet edip, Çankaya’da çalışan büyük bir kesim bulunmaktadır. Yakın ilçelerde bulunan kişiler evlerine aldıkları beyaz eşyaların arıza durumlarında genel olarak bu ilçedeki yetkili servislerden yararlanmaktadır. Vestel ürünü hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarında adını ispat etmiş bir marka olması hususu ile Çankaya Vestel Servisleri de ilçede hizmet vermektedir. İlçede olan beyaz eşya servisi ihtiyaçlarında kolay ulaşılabilir nitelikte olmaları sebebi ile de özellikle tercih edilmektedir.

Çankaya Vestel Buzdolabı Servisi arayışına girmiş olan kişilerin öncelikli tercihleri yetkili servisler olmakla birlikte, her arandığından kolaylıkla ulaşılabilir olmaları, yetkili ve profesyonel bir ekip ile hizmet vermeleri, faturalı işlem yapmalarına diğer tercih sebeplerini oluşturmaktadır. Çankaya Vestel Çamaşır Makinesi Servisi ihtiyacında özel servis yetkili servis ayrımını yapmayan kişilerin tercihlerinde de yine profesyonel personellerle çalışan firmalar ön plana çıkmaktadır. Burada önemli olan servisin müşterinin ihtiyacı olan hizmeti doğru anlamasıdır. İkinci bir husus arıza veren makine parçasının kolay ve hızlı tedarik edilebiliyor olmasıdır. Bazı yetkili olmayan sıradan servisler yedek parça tedariği adı altında başka makinelerden çıkan kullanılmış parçalar ile tamirat gerçekleştirmektedir. Bu durum sonucunda da makine kısa bir süre sonra tekrar arıza vermektedir. Dolayısı ile müşteriler hem vakitten, hem de nakitten kaybetmektedir. Sonuç ise servislere olan güvensizlik olmaktadır.

Çankaya Bulaşık Makinesi Servisi için müracaat etmiş olan bir müşteri, evin en önemli, olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri olan beyaz eşyasının kısa bir süre içerisinde tamir edilmesini isteyecektir. Ancak servis piyasasında servis ücreti olarak düşük bedellerle hizmet veren güvensiz firmalar, müşterilerin tüm beyaz eşya servislerine olan güvenini de yok etmektedir. Bu sebeple ev eşyaları konusunda daha titiz davranmalı, işi uzman ellere bırakılmalıdır. Yetkili servisler her zaman için muhatabını kolaylıkla bulabileceğiniz niteliklere sahip olduğundan hiçbir zaman yetkili servis tercihinden vazgeçilmemelidir. Aksi takdirde beyaz eşyanız daha büyük zararlara uğrama riski ile karşı karşıya kalabilecektir.